ERA’s 4th Kids Poster Contest WINNERS

The ERA was thrilled to see students across Canada participate in our Kids Poster Contest. It gives them chance to be creative while learning the importance of the 3 R’s (Reduce, Reuse, Recycle). The top 100 entries with the most votes all won a FREE laptop! We would like to thank all the teachers that enrolled their students in our contest and who continue to work so hard educating our younger generation.

84th Winnipeg Girl Guides Charlotte Ashe
Madeline Somers
Cara Burton
Sierra Ferguson
Jaidyn Midford
Kiera Phillips
Across the Waters Outreach School Montana Stevens
Bonaccord elementary Hanna
Jocelyn
Miranda
Inaya
Sarah
Charles Dickens Elementary School Harper Fountain-Stevens
École Christine-Lespérance Damien Normandeau
Ecole St. Margaret Jacklyn Burgess
Joshua Overby
Truet Schwartz
Grace Forrest
Ecole West Park School Marli Voth
Anieckha Javier
Beth Klassen
Derian Dewaele
Diana Klassen
Abdulbari Abukhousa
Ryleigh Braun
Jocelyn Martin
James Winkler
Liam Stoesz
F. D. Roosevelt Public School Sarah Shi
Gabriela Urzua
Alen Spahic
Ayona Jaswal
Elsa Maloku
FFCA – Southeast Elementary Triston Wang
Emily Liu
Paige Anene
Sarah Hamid
Heather Royer
Jaxon Palma
Brittany Kilbach
FFCA-NMS Jasleen
Saana
Tanveer
Gateway Christian School Owen Nelson
Horizon Leadership Academy Ali Altajar
Anas Altajar
Ali Matalgah
Keenooshayo Elementary School Autumn Taylor
La Crete Public School Curtis Giesbrecht
La Division scolaire franco-manitobaine (DSFM) Sienna Mangin-Waldner
Taya Grenier
Lorenville PS Aarav Mazumder
Menno Simons Christian School Ivan Guo
Namao School Rhys Puhlmann
Parkland Immanuel Christian School Jackson Dehaas
Landen Hoeksema
Tanaya VanLaar
Cohen Jagersma
Blake Leyenhorst
Marissa Dejong
Bentley Spronk
Derek Pothoven
Emma Leffers
Annaliese Hawkins
Teagan Versteeg
Riverbend Community School Janiella Balagtas
Lillian Buth
Julia Yermolenko
Dominic Pich
Damanpreet Sandhu
Rosary School Payton Auger
Paul Fulleros
Lincoln Haskell
Elainna Pawluski
Rydell Pawluski
Nash Walton
Kash Stone
Vangie Lynn Apao
Ezra Atkinson
Kolsen Ristesund
Acesa Krupinski
Kohl Karchut
Miller Whillans
Noel Casavant
Skeetchestn Community School James Johnson
Colby Ignace
St Thomas Aquinas Middle School Yesha Pastrano
St. Alfred Mary Otinwa
Noelle Velasco
Isabella Funes Garcia
St. Augustine Willa
Sierra
Lacee
Kurt
Nigel
St. Bede Elementary School Lucas G.
Summit West Independent School Ethan Willcox
Wainwright Elementary School Reese Lloyd
Layla Burns
Kendall Trevors